4-tygodniowy program warsztatów z analityki produktowej

Akademia Analityki Produktowej

Naucz się wykorzystywać dane, narzędzia i analitykę produktową do podejmowania lepszych decyzji i tworzenia doskonałych produktów 📈

📅 Najbliższa edycja: H1 2025 | 💰 Cena: 3 499 zł brutto

4️⃣ tygodnie wspólnej nauki

Uczysz się w grupie, a nie samotnie. Na warsztatch, lekcjach video, sesjach LIVE, zadanich, dyskusjach

2️⃣ grupy warsztatowe

Do wyboru masz 2 grupy warsztatowe, które co tydzień będą wspolnie pracować na warsztatch.

4️⃣0️⃣ ambitnych uczestników

40 uczestników i setki absolwentów naszych szkoleń - tworzymy społeczność, która się razem rozwija i wspiera.

Akademia Analityki Produktowej to 4-tygodniowy intensywny program warsztatów z analityki produktowej prowadzony przez doświadczonych praktyków.

Program nauczy Cię wykorzystywać w praktyce dane i analitykę produktową do podejmowania decyzji, ewaluacji zmian, planowania rozwoju produktów cyfrowych. Wdróż do swojej pracy najlepsze narzędzia, analityczne koncepcje i frameworki.

🛠️ Do nauki i praktycznych ćwiczeń podczas Akademii będziemy wykorzystywać najpopularniejsze narzędzie do analityki produktowej – Mixpanel.

Dlaczego warto dołączyć?

🎙 Aż 4 tygodnie intensywnej nauki analityki produktowej prowadzonej przez doświadczonych product managerów. Czekają na Ciebie warsztaty w grupach, spotkania z mentorami, lekcje online, ćwiczenia i produktowa społeczność.

🎥 Nauczysz się najważniejszych narzędzi, koncepcji i frameworków, które pozwolą Ci tworzyć znakomite produktu oraz rozwinąć swoją karierę. Zakres ułożony jest tak, by odwzorowywał realne wyzwania i problemy z którymi zmierzysz się w swojej produktowej pracy.

🎁 Poznasz realne zastosowania, doświadczenia i case study praktyków product managementu (tylko realne narzędzia i zastosowania, a nie kolejne case study oparte na Spotify/Google).

📚 Wdrożysz poznaną wiedzę w swojej organizacji dzięki gotowym szablonom i przygotowanym action planom. Wszystkie materiały zostają z Tobą po zakończeniu Akademii – możesz do nich wrócić i wykorzysteć je w codziennej pracy.

👋 Nawiążesz relacje z najlepszymi talentami product managementu, mierzącymi się z podobnymi wyzwaniami.

Unikalny Format Akademii

🛠️ 4 praktyczne warsztaty

Co tydzień, przez 4 tygodnie spotykamy się na 3 godzinnych warsztatach online z praktykami analityki produktowej. Na warsztatach poznasz praktyczne koncepty, frameworki, które od razu przećwiczysz w praktyce. Tylko realne case’y i doświadczenia.

👨‍💻 Zastosuj zdobytą na warsztatach wiedzę

Po każdych warsztatach otrzymasz szablony, dodatkowe materiały oraz będziesz budować action plan wprowadzenia zdobytej wiedzy w praktyce. Po warsztatach przygotowaliśmy dla Ciebie także dodatkowe „zadania domowe”, które są weryfikowane przez prowadzących warsztaty. Wszystkie materiały zostają z Tobą po zakończeniu Akademii – możesz do nich wrócić i wykorzystać je w codziennej pracy.

🎦 Lekcje i materiały online

W ramach każdego modułu otrzymasz dostęp do lekcje online pozwalających przygotować się do warsztatów oraz poszerzyć zdobytą na warsztatach wiedzę. Lekcje przygotowane są przez prowadzących warsztaty oraz doświadczonych ekspertów. Przygotuj się na dodatkowe 3-5h dodatkowego materiału w każdym tygodniu.

👩‍🏫 Sesje LIVE z cenionymi mentorami

We wtorki czekają nas 2 wspólne spotkania LIVE z mentorami (po 1,5h), które pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktyce i znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię dodatkowe pytania. Spotkania będę głównie opierały się o realne case study, wspólne dyskusje oraz format Q/A.

👋 Wsparcie społeczności

Dzięki społeczności Product Academy masz stały kontakt i możliwość dyskusji z najlepszymi talentami (oraz mentorami) analityki produktowej, mierzącymi się z podobnymi wyzwaniami. Do społeczności możesz wracać także po zakończeniu programu, gdy zaczniesz wdrażać zdobytą wiedzę w praktyce.

Program jest idealny dla…

✔️ Analityków biznesowych/systemowych, Project Managerów, Programistów, UX Designerów i innych członków zespołów, którzy chcą rozwijać się w kierunku opomiarowania produktu i wyciągania wniosków na podstawie danych.

✔️ Początkujących Product Ownerów i Product Managerów, którzy dotychczas nie pracowali z narzędziami analitycznymi, chcących ugruntować swoją wiedzę w temacie stawiania hipotez produktowych i opracowywania mierzalnych celów dla zespołu.

✔️ Analityków danych bez doświadczenia w pracy blisko produktu, czy jako część zespołu produktowego. Szkolenie da Ci perspektywę jakich informacji poszukują produktowcy oraz jak możesz ułożyć z nimi współpracę, aby była efektywna.

✔️ Rozpoczynających karierę w product managemencie, którzy już pracowali przy produktach cyfrowych i chcą mieć przewagę na starcie swojej kariery

Program NIE jest przeznaczony dla:

✖️ Doświadczonych analityków produktowych
✖️ Osób niezainteresowanych analityką produktach cyfrowych
✖️ Ludzi, którym nie zależy na sukcesie produktu, a tylko efektywnym i szybkim realizowaniu tego czego się od nich wymaga.

4 moduły tematyczne

Podczas Akademii czekają na Ciebie 4 wypełnione wiedzą moduły tematyczne:

1️⃣ Wprowadzenie do analityki produktowej

Moduł pomoże Ci zrozumieć fundamenty analityki produktowej, jej wykorzystania w cyklu pracy nad produktem oraz poznać podstawy narzędzia Mixpanel.

 • Po co jest analityka produktowa i dlaczego warto z niej korzystać – jak nie wpaść w pułapkę deklaracji?

 • Na jakich poziomach pracy produktowej wykorzystujemy analitykę produktową

 • Dobre wskaźniki: Lagging vs leading indicator

 • Podstawowe pojęcia i metryki produktowe – north star, lejki konwersji, najważniejsze metryki w różnych modelach biznesowych

 • Podstawy trackingu

 • Podstawy narzędzia Mixpanel

2️⃣ Plan analityczny – od celu po analizę wyników

W tym module nauczysz się tworzyć i wdrażać plan analityczny – przejście od celu biznesowego, przez definiowanie hipotez, następnie eventów do mierzenia, po analizę wyników w Mixpanelu. Będziesz wykorzystywać analitykę produktową do podejmowania lepszych decyzji produktowych.

 • Tworzenie planu analitycznego

 • Stawianie hipotez produktowych

 • Dobieramy eventów analitycznych do mierzenia

 • Tworzenie raportów analitycznych w Mixpanelu: Insight, Flow, Retention, Funnel

 • Wybór metryk do raportów

3️⃣ Koncepcje i frameworki analityczne w praktyce

W tym module poznasz i nauczysz się wykorzystywać w praktyce popularne koncepcje i frameworki z analityki produktowej.

 • Aha Moment – analiza ilościowa i jakościowa w zdefiniowania momentu AHA

 • Segmenty i kohorty

 • Framework TARS – analiza aktywacji, retencji i satysfakcji użytkowników

 • Poprawne odczytywanie danych, pułapki w wyciąganiu wniosków

4️⃣ Analityka w Twojej organizacji

W ostatnim module skupimy się na szerszym wykorzystaniu i wdrożeniu analityki produktowej w kontekście całej organizacji. Dowiesz się jak wprowadzać analitykę produktową w cykl pracy firmy, jak komunikować jej efekty i co robić, gdy sama analityka produktowa to za mało (łączenie analityki produktowej z innymi danymi w firmie).

 • Jak wprowadzić analitykę w pełen cykl pracy produktowej

 • Komunikowanie analityki w organizacji

 • Tworzenie współdzielonych dashboardów

 • Współpraca z analitykami danych

 • Analiza “surowych danych” – Excel/Google Sheets, podstawy SQL

📅 Program warsztatów i spotkań

Co tydzień zapraszamy na warsztaty (4 tygodnie x 3h), które odbywać się będę w grupach (po max. 20 osób) – jeden warsztat dla grupy w każdym tygodniu:

 • Grupa 1: “wieczorowa” czwartkowa – co tydzień w czwartki o godzinie 16:30 – 19:30

 • Grupa 2: “poranna” piątkowa – co tydzień w piątki o godzinie 9:00 – 12:00

Program Akademii uzupełniony jest dodatkowymi spotkaniami LIVE w wybrane wtorki z wszystkimi uczestnikami Akademii (1,5h).

Jak wyglądają warsztaty i spotkania?

 • Podczas spotkań i warsztatów wykorzystamy platformę Zoom, która umożliwia pracę online w małych zespołach oraz interakcję z prowadzącym.

 • W trakcie trwania warsztatów będziemy wykorzystywali narzędzia do współpracy online m.in. Mural i Google Docs. Pozwalają one na wspólną pracę z canvami, żółtymi karteczkami, rysowaniem itp.

 • Do nauki i praktycznych ćwiczeń podczas Akademii będziemy wykorzystywać najpopularniejsze narzędzie do analityki produktowej – Mixpanel.

 • Po każdym spotkaniu trenerzy zostają na dodatkowe nieoficjalne konsultacje.

 • Nie możesz uczestniczyć w którymś spotkaniu? Nic straconego! Wszystkie spotkania będą nagrywane i dostępne na platformie online dla uczestników Product Management Academy

Prowadzący Akademię

Olga Springer

Senior Product Manager w Atlassian

PM z dużym doświadczeniem startupowym i korporacyjnym – wprowadzała na rynek zarówno produkty B2C, jak i B2B Enterprise. Budowała produkty m.in. dla firmy AirHelp oraz SentiOne. Aktualnie rozwija globalny produktu – Jirę, jako Senior Product Manager w Atlassian.

Łukasz Podgajny

Head of Product w Scanye

Product Manager z dużym doświadczeniem w analityce danych, wprowadzał od postaw analitykę produktową w Scanye. Aktualnie Head of Product, odpowiedzialny za zbieranie danych i działanie na ich podstawie w celu poprawy retencji i sprzedaży produktu.

Tomek Tomaszewski

Head of Product w Product Academy

Ostatnie 5 lat jako Head of Product w SentiOne, wcześniej PM/PO w różnych organizacjach. Specjalizuje się w product discovery nowych produktów, evidance based product management i budowaniu zespołów produktowych. Aktualnie jako Head Produktu i przedsiębiorca tworzy szkołę produktową Product Academy.

Podczas Akademii pojawią się też mentorzy – doświadczeni praktycy analityki produktowej, którzy będą się dzielić swoimi doświadczeniami i case study podczas spotkań LIVE.

 🎉 Dodatkowo otrzymasz…

 • Certyfikat ukończenia programu: Certified Professional Product Analyst

 • 12-miesięczny dostęp do zamkniętej społeczności product managerów Product Academy – nawiążesz relacje z najlepszymi talentami (oraz mentorami) product managementu, mierzącymi się z podobnymi wyzwaniami

 • Gotowe szablony, od razu do wykorzystania w pracy

 • Lekcje online poszerzające wiedzę na Warsztatach – wszystkie materiały zostają z Tobą po zakończeniu Akademii na min 12 miesięcy – możesz do nich wrócić i wykorzystać w codziennej pracy.

🙋‍♀️ Masz pytania?

 • W jakim języku jest prowadzony program? Kurs prowadzony jest w języku polskim.

 • Co jeśli nie mogę uczestniczyć w jednym ze spotkań? Wszystkie spotkania są nagrywane i dostepne na platformie kursowej – możesz nadrobić je później 🙂

 • Kiedy będą kolejne edycje? Na ten moment nie planujemy jeszcze terminów kolejnych edycji programu. Zapraszamy do wzięcia udziału w aktualnie zaplanowanej.

 • Ile czasu mam przeznaczyć na realizację materiałów i ćwiczeń dodatkowych? Rekomendujemy minimum 3-5h w każdym tygodniu.

 • Czy dostanę fakturę? Tak. Podczas zakupu AAP wybierz opcję wystawienia faktury i podaj dane firmy.

 • Jak kupić program dla kilku osób? Możesz kupić osobno dostęp dla każdej z osób lub napisz do nas na tomasz{małpka}tomaszewski.it

 • Czy program może sfinansować mi pracodawca? Tak. Jak najbardziej. Prześlij pracodawcy informacje o tym programie.

 • Czy obsługujecie płatność kartą kredytową? Niestety aktualnie NIE obsługujemy płatności kartą. Przy zakupie masz dostępne następujące metody: szybki przelew, Blik lub tradycyjny przelew. Wystawiamy też faktury proforma / zamówienia. W przypadku wątpliwości napisz do nas na tomasz{małpka}tomaszewski.it.

 • Czy dostępne są inne metody płatności? Wystawiamy też faktury proforma i płatność może pójść przelewem. Napisz do nas na tomasz{małpka}tomaszewski.it.

Inne pytania / wątpliwości? Napisz do nas tomasz{małpka}tomaszewski.it

🌟 Kolejna edycja Akademii

📅 Najbliższa edycja: H1 2025

Jeszcze nie wiemy kiedy ruszy kolejna edycja Akademii. Zapisz się na powiadomienia 🔔, by nie przegapić terminu. Cena od 2 499 do 3 499 zł brutto.

🔔 Otrzymaj powiadomienie o starcie i sprzedaży kolejnej edycji Akademii

Zapisz się na listę, aby otrzymać powiadomienie o starcie nowej edycji szkolenia. Damy Ci też znać, gdy tylko otworzymy sprzedaż kursu.

Masz dzięki temu pierwszeństwo przy rezerwacji biletu 🚀 oraz otrzymasz specjalną ofertę przedsprzedażową 🎁.